Můj malý (plzeňský) kulturní žurnál

Voják a tanečnice

15. dubna 2015 v 0:42 | Magdaléna Soukupová |  můj MALÝ (PLZEŇSKÝ) KULTURNÍ ŽURNÁL
Opera Bohuslava Martinů (nastudování DJKT - Velké divadlo) vzbudila u leckterých mých známých...no, řekněme rozporuplné pocity. Rozhodla jsem se, že to chci vidět na vlastní oči. Minimálně proto, abych si udělala vlastní názor.

Moc jsem se do toho nehnala, dlouho mi to tak nějak nevycházelo, ale dnes (14/4) byla poslední příležitost - derniéra, tak jsem vyrazila. Lituji.
Upřímně lituji, že jsem nevyrazila dřív, protože tohle byla oprvadu poslední příležitost. A já si to fakt bájež´čně užila.
Je pravda, že divadelníci na derniéry chystají vtípky, a tak dnešní představení nebylo tak úplně standardní. Ale i tak - očekávala jsem divné kostýmy, příšernou hudbu a nepochopitelný příběh.
A namísto toho jsem se poměrně dobře bavila. Hudba, místy asi opravdu trochu náročná - každopádně svérázná, každopádně ale ne "příšerná", se mi líbila. Celý příběh je protkaný spoustou tance, zpívaný jazyk je srozumitelný a k hudbě mi seděl. Kostýmy mi nakonec nepřipadaly až tak nesmyslné - takže jednoznačně, kdyby to šlo, představení bych doporučila.

Tak snad někdy příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama