Můj malý (plzeňský) kulturní žurnál

Jak zase začít psát?

2. listopadu 2014 v 22:29 | Magdaléna Soukupová |  Život pohledem shora
Školní časopis a pár článků na studentský internetový server... Spousta kamarádů si myslela, že se po maturitě budu hlásit na žurnalistiku. Ale to nebylo moc reálné, přihlášku jsem si sice podala, ale nečekala jsem žádný velký úspěch. A vlastně jsem možná i ráda, že to tenkrát nevyšlo. Ale i přesto mě psaní čas od času baví a připadá mi to jako dobrý způsob tříbit a udržovat si slovní zásobu a tak nějak utřídit si vlastní myšlenky. A případně je předat někomu dál.

Když jsem se v životě dostala do obtížnějších situací, skákaly mi texty v hlavě samy. Když bylo nejhůř, byla to dokonce poezie. Denně jsem vyprodukovala alespoň jednu báseň na dané téma, některé z nich byly dokonce úctyhodné délky.
Naštěstí nikdy žádná z nich nedostala na papír. Bylo by to neveselé čtení, ať už na téma pracovních neúspěchů, osobních nezdarů či jiné frustrace.
Ne druhou stranu mě to motivovalo k tomu, abych se do psaní pustila i v době, kdy si nepotřebuji stěžovat na celý svět (anebo celému světu).

Kolikrát si říkám: "Tak už konečn něco napíšu."
Myšlenky se mi v hlavě honí jedna přes druhou, ale na papír se zatím nechce ani jediné. Témat by pár bylo, ale nějak se mi nedaří sladit chuť s časem. V tramvaji nebo v práci to není ono, chtělo by to sednout si někde o samotě, nejlépe na provensálskou venkovskou terásku zastíněnou košatým olivovníkem, s kýblem čaje... - ne ne, džbánečkem řůžového - a tvořit.
Jenže kdž už se vyskytne nějaká oázka klidu, spokojím se s vlastní postelí nebo gaučíkem ve svém sídlištním bytečku, k ruce postavím bucláč kakaa a na nějaké psaní nemám ani pomyšlení. A i kdyby mě to náhodou přemohlo, myšlenky se rázem rozulétnou. Potvory jedny.
Jenže ta dlouhodobá, permanentní potřeba tvořit a psát ze mě ne a ne vyprchat. A tak sázím jednu větu vedle druhé a doufám, že se snad konečně skamarádí.
Uvidíme. Snad tento blog nezhyne hned v počátku svého života na chudotextost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama